Гарланд од ананас за украсување во лето

Гарланд од ананас за лето

Летото е полно со забави и состаноци со пријателите, затоа денес ќе направиме летна венец што ќе можете да ја искористите за украсување забава или едноставно за украсување на спалната соба или игротеката на вашите деца. Многу е лесно да се направи, така што можете да го направите со деца, ако тоа е она што сакате да го направите. Тие ќе сакаат да го создаваат својот домашен декор во лето со свои раце.

За сечење мора да користите ножици, па затоа е најдобро да го правите тоа само со деца кои знаат да сечат и користат ножици. За останатите, чекорите што треба да се следат се крајно едноставни и резултатот е одличен! Дали сакате да го направите тоа? Продолжете да читате!

Materialsе ви требаат материјали

материјали за правење венци од ананас

 • Хартии во боја
 • Обоени маркери
 • Јаже
 • Тијарес
 • 1 молив
 • 1 гума за бришење
 • 6 мали пинцети
 • 1 малку лента или лента за перење

Како да направите летна венец од ананас

Првиот чекор што треба да го направите е да нацртате форма на ананас на обоената хартија. Избравме 3 пастелни бои за да го направиме повеќе лето и тие ќе бидат поделени во 6 букви (лето) и две букви од секоја боја.

Тогаш ќе мора да создадете и да ги исечете лисјата од ананас. Потоа напишете ги буквите од зборот „лето“ на обоен лист што е полесен од боите избрани за венци. Откако ќе ги имате, ќе мора да ги исечете.

Откако ќе го имате сето ова, изберете ги истите бои во маркерот што ги одбравте за секој ананас и направете ги линиите од ананас. Ако хартијата е жолта, лентите на тој ананас ќе мора да бидат жолти, на пример. Потоа залепете ги буквите на ананасите и лисјата како што гледате на сликите.

Следно, земете ја низата и пресечете ја големината на низата што ви треба за венци. Може да го обесувате со редовна лента или со ленти за миење ленти, да ги поставите пинконите и да ги закачите на јажето со пинцетите.

… И веќе ја имате вашата фантастична венец од ананас за украсување во лето!

завршена венец од ананас


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.