Ompилица помпон

Здраво на сите! Во овој занает ќе го направиме ова убава пом пом венец. Многу е лесно да се направи и совршено за украсување на централни парчиња, полици и / или обезбедување на амбиентално осветлување.

Исто така е одличен начин да ги обновиме нашите водени лесни венци.

Материјали што ќе ни требаат за да ги направиме венците со пом пом

 • Волна за правење помпони. Може да биде една боја или неколку во истиот опсег, тоновите на земјата се совршени за ова, од сенф до црвеникаво низ целиот спектар на кафеави.
 • Вилушка
 • Тијарес
 • Предводена лесна венец (може да работи со батерии, со сончева светлина ... или оние што ги имате дома)

Рацете на занает

 1. Првото нешто е да се анализира нашата предводена светлосна венец видете колку помпони би биле потребни така што венецот изгледа добро. Идеално, ставете помпон помеѓу приближно на секои две светилки. Сè ќе зависи од просторот за одвојување меѓу нив.
 2. Ние го правиме потребниот број помпони во боите што ги избравме. Постојат многу начини да се направат помпони, но препорачуваме да ги правите со трик со вилушка, што е многу едноставно и е достапно за секого бидејќи ви требаат само вилушка, предиво и ножици. Willе ги оставиме краевите на врзување на помпонот долго за да можеме да го врземе за венецот. Можете да видите како да го направите тоа на следниот линк: Помпон со вилушка

 1. Кога ги имаме сите помпони на дистрибуираме низ венец и ги врзуваме и го пресекуваме вишокот на јазол или ги чешламе за да ги интегрираме со остатокот од помпонот.

И подготвени! Останува само да ја ставиме нашата венец во местото што го претпочитаме. Ви препорачувам околу неколку вазни во центарот на масата.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.