Гарланд од срца совршен за украсување соби или забави

Во овој занает ќе направиме а венец од срца за украсување соба или украсување забави. Многу е едноставна за правење и е многу убава. И, како што ќе видите, може да се направат различни сорти.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот венец на срцата

 1. Картон од една или повеќе бои, во зависност од тоа дали сакате да ви биде венец повеќе или помалку шарени
 2. Топол силикон
 3. Hilo
 4. Тијарес
 5. Пин

Рацете на занает

 1. Ние користиме кружен предмет како стакло или на друго место правиме круг со компас. Во секој случај, идеално е сите срца да имаат иста големина, затоа сите кругови треба да бидат исти.
 2. Cutе исечеме онолку кругови колку што сакаме срца во нашата венци.

 1. Кога ќе ги исечеме круговите, ќе ги преклопиме за да ги направат срцата. Прво да го направите ова 'Llе ги свиткаме круговите како хармоника се додека немам преклопена лента од картон.

 1. Ние ја свиткаме лентата на половина и ние добро означуваме двојно.
 2. Ние се расплетуваме и со помош на игла правиме мала дупка во средината двојно Ние ја поминуваме конецот низ малата дупка и ние правиме јазол во долниот дел, така што картонот застанува.

 1. Ставивме лепак од внатрешната страна на двојникот. Ние повторно преклопуваме и добро притискаме додека не се исуши. Проверете дали конецот е во внатрешноста на двете парчиња картон што се лепат за да не се покаже.

 1. Eachе го повториме целиот процес со секое срце правејќи венец од онолку срца и бои колку што сакаме.

 1. Можете дури и да пробате да отсечете други форми наместо кругови за да создадете повеќе различни форми. На пример, со квадрат ќе создадеме облик на вентилатор за да направиме други видови венци или да се прошара со срца.

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.