Гарланд од триаголници направени со крзнена облека

венец

Среќна Нова година! Со Божиќ сè уште немав време да испратам кој било пост оваа година, и бидејќи е прв, ви го донесувам многу смешен, крзнен и мек. Гарланд со полнета облека!

Подготвував карневалски носии (што ги нема никаде тука) и одеднаш, со остатоците од ткаенините, ми текна да направам типично венец од триаголник но полнети и со крзнена ткаенина. И добро, еве го резултатот.

материјал

 1. Облека во боја на коса. 
 2. Машина за шиење. 
 3. Ножици 
 4. Нишка и игла. 
 5. Полнење за перници или остатоци од облека.

Proceso

венец 1

Cutе исечеме два ткаенина триаголник и ќе зашиеме две од нивните страни како што гледаме на првата фотографија. За да бидеме посилно, можеме да поминеме облачно после шевовите. После тоа, ќе ги направиме сите триаголници што ќе ги носи нашата венци.

Откако ќе завршиме, ќе го превртиме и ќе го наполниме триаголникот со остаток на облека или полнење на перниче.

венец 2

Takeе го земеме триаголникот и ќе ја шиеме отворената страна со машината за шиење над косата. Потоа, ќе оставиме да поминат околу 15 сантиметри конец и ќе ги споиме сите триаголници со истата нишка од машината.

Конечно, ќе го исечеме вишокот дел од триаголниците за да бидат полирани и сега да можеме да ја обесиме нашата убава и крзнена венка направена со полнета облека.

До следната самодоверба! И ако ви се допадна, споделете, коментирајте и дадете слично.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.