Гарланд од цвеќиња и светла

венец цвет4

Се приближува најшарената и ароматична сезона во годината, пролетта. И за да го прославиме нивното пристигнување, го предлагаме ова туторијал во кој ќе ви дадеме идеја да го декорирате вашиот дом давајќи му допир на пролетта. 

За да го спроведеме самото, ќе треба да го вратиме упатството што го користевме пред неколку недели за да го направиме убаво цвеќиња со крепе хартија. И, од ова упатство ќе го направиме венец од цвеќиња што го гледаме на сликата. Од друга страна, можете да направите и венец, правејќи други видови цвеќиња или мешајќи цвеќиња од различни видови. Како што веќе знаете, имагинацијата нема граници, па да создадеме!

материјал

  1. Креп хартиени цвеќиња.
  2. Ревност.
  3. Гарланд од светла од тој вид што се користеше за Божиќ.
  4. Закачалки

Proceso

венец цвет1

Ние земаме венец на светла и го воведуваме стеблото на цветот на крепе помеѓу каблите. Потоа, го завиткаме остатокот од стеблото околу жицата и го поправаме на крајот со лента.

венец цвет2

Така што цвеќињата се наоѓаат од двете страни на венецот, не заборавајте да го смените начинот на кој ги поставуваме надесно и лево. Ова ќе го направи поприродно.

венец цвет3

Откако ќе ја направиме целата цветна венец (работа што ќе ни одземе многу време, особено ако треба да ги направиме цвеќињата), ќе ја обесиме. За да ја обесите венецот, сè што треба да направите е да користите неколку закачалки за платно што се продаваат во која било продавница за градежни работи или домашна продавница.

Ние ќе ги поправиме закачалките на идот со мерење на растојанието помеѓу едното и другото, така што ќе биде што е можно посиметрично. Во овој случај, ние ја поставивме венецот што се граничи со камен лак. Други опции каде што венецот може да биде најоригинален, се на пример, граничи со колона, главата на креветот, украсување на прозорските рамки итн.

венец цвет5

До следната самодоверба!

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.