Гарланд со ЕВА гумени срца

венец Здраво повторно, како го поминуваш викендот? Се надевам дека е одлично и дека во рамките на него ќе се забавувате сам со вашето семејство или со самите себе да се опуштите.

Во овој пост, ние предлагаме нешто многу лесно за украсување. Продолжувајќи со темата забави и скари во базенот што ги започнавме пред неколку недели, Денес ви предлагаме уште една венка, но овој пат, изработена со ева гума и украсена со така користените новогодишни светла што им даваат многу топол допир на сите венци. 

материјал

  1. Парче гума ЕВА. 
  2. Ножици 
  3. Пенкало или маркер. 
  4. Лента со светла Божиќ на оние што се ставаат на дрвото што ќе биде основа на венци

Proceso

венец1 (копија)

Како што можете да видите од фотографиите, оваа DIY е многу лесна и тешко дека има потреба од какво било објаснување. И покрај тоа, од CraftsON ќе ви дадеме многу лесни упатства за да го направите тоа.

За почеток ќе нацртаме низа нееднакви срца на гумениот лим Ева, поголеми и помали отколку подоцна ќе се наизменично во венци. Друга опција е да направите starsвезди, цвеќиња, геометриски фигури, накратко, фигури што најмногу ви се допаѓаат.

Откако ќе ги нацртаме срцата на венецот ќе ги исечеме. Избравме да ги исечеме, оставајќи го цртежот на срцето со чувствуван врв. Така, венецот е украсен во две бои (сина и портокалова). Откако ќе се исечат, двапати ќе ги преклопиме на половина и ќе го исечеме централното пикито за да можеме да ги ставаме сијалиците од венци преку нив. 

Не ги прави премногу големи, бидејќи во спротивно срцата ќе излезат и ќе паднат. Конечно, ќе ги поставиме срцата на венец и ќе ги поставиме на видливо место.

До следната самодоверба!

И запомнете, секоја недела нови идеи, секоја недела нови сами направете, следете не за да дознаете повеќе.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.