Венци од Дедо Мраз

Венци од Дедо Мраз

Минатиот ден ви оставивме статија за да знаете како може да се направат ситни чизми за Дедо Мраз во филц. Овие новогодишни украси може да се користат и за елката или, како што сторивме со овие, а прекрасна мини божиќна венец.

Венците се многу типични за Божиќ, така што имаме една да споделиме со вас во минијатурен план за украсување мали места. На овој начин, ја имаме целата куќа украсени со новогодишни мотиви направени од нас самите.

Материјали

 • Црвено-бел филц.
 • Игла.
 • Хило.
 • Молив.
 • Хартија.
 • Црн маркер.
 • Памук.

Proceso

 1. Е настапиме две или три чизми Дедо Мраз (следете го линк).
 2. Tieе врземе а јаже или дебел кабел за бесење.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.