Венци за лилјаци за Ноќта на вештерките

венец_халоин Сега, кога сме на една недела од Ноќта на вештерките Време е да се фокусираме на деталите за кои ќе ја красат нашата забава Ноќ на вештерките И, како може да биде поинаку, не можете да го пропуштите венци 

на венци Тие се украс што никогаш не излегува од мода, едноставни се за правење и можеме да користиме и рециклирана хартија, весници или списанија

Материјали

  1. Хартија, списанија, весници и сл.
  2. Точка на топката. 
  3. Ножици

Proceso

венец_халоин2

Првото нешто што треба да направите е да изберете хартија што ќе ја искористиме за да ја направиме венци (Во ова упатство користевме лист хартија за јасно да го видиме процесот). Откако ќе биде избран, ќе го свиткаме како да е хармоника. Кога имаме долга лента свиткана на неколку парчиња, ќе ја пресечеме на неколку парчиња.

Потоа ќе ја нацртаме средната силуета лилјак и ние ќе го пресечеме со што ќе добиеме венци за украсување на нашата забава за Ноќта на вештерките. 

венец_халоин3

До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.