Вештерка на вештерка за украсување на Ноќта на вештерките

Здраво на сите! Ви донесуваме уште еден занает за украсете на Ноќта на вештерките и со природни елементи: метла на вештерка.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе треба да ги направиме метлата на нашата вештерка за украсување на Ноќта на вештерките

 • Суви гранки со различна големина што можеме да ги земеме од нашата градина или од поле, како во мојот случај.
 • Парче јаже или различни јажиња или црни, виолетови или портокалови ткаенини, што и да имате дома.
 • Ножици за кастрење

Рацете на занает

 1. Првото нешто е да ги елиминираме сите суви лисја што може да ги имаат гранките што ги избравме.
 2. Тогаш ќе најдеме што е тоа најгустата гранка оттогаш ќе биде рачката на метлата на нашата вештерка.

 1. Beе ги разбиеме и разделиме различните гранчиња и ќе ги распоредиме внимателно околу едниот крај на густата гранка. Мора добијте опашка од метла со волумен затоа не плашете се да ставите многу гранчиња, толку повеќе, толку подобро. Откако ќе ги распоредиме како што сакаме, ние ќе ги поправиме гранките добро со намотување на парчето јаже и тоа добро да го врзат.

 1. со градинарски ножици ајде да обликуваме нашата метла. Ги исекуваме гранчињата што најмногу излегуваат од страните и од крајот на опашката. За да направиме поубава метла, можеме да избереме да ја обликуваме на два начина: напуштање прав крај или во форма на клун.

 1. Да ја надополниме нашата метла Можеме да ставиме на јажето парче ткаенина од некоја темна или портокалова боја.

И подготвени! Сега можеме да ја украсиме нашата куќа или влез со метлата на оваа вештерка.

Овој занает можеме да го придружуваме со вештерка смачкана под врататана а Црна Мачка направени од картон, тиква или кој било елемент поврзан со вештерки и Ноќта на вештерките.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.