Вештерка се скрши на вратата - лесен занает за вештерките

Здраво на сите! Ноќта на вештерките доаѓа и се повеќе деца одат од куќа до куќа и бараат слатки, ајде да направиме смачкана кучка на вратата да ги прими.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме нашата смачкана вештерка на влезната врата

 • Првото нешто е да имаме врата на вратата од куќата и ако не мора да добиеме буцкаста за да има некоја тежина.
 • Чорапи со ригиАко повторно користите стари чорапи, проверете дали немаат дупки и ако имаат, шијте ги.
 • ПолнетиМоже да се наполни за перничиња, пластика, стара облека, што и да посакате или имате дома.
 • Неколку чевли со некои потпетици, идеалот е да се користат такви што не штетат ако се скршат бидејќи најверојатно ќе бидат погазени.

Рацете на занает

 1. Првиот чекор е земете ги чорапите добро истегнете ги да се изедначат и пополнете ги на материјалот што го избравме. Важно е добро да го дистрибуирате полнењето, така што имате униформни нозе на вештерки.

 1. Ние го шиеме отворот на чорапите за да не излезе облогата. Ако користиме некои чорапи што не се стари и кои ќе сакаме да ги користиме и по Ноќта на вештерките можете да ставите неколку сигурносни иглички за да го задржите полнењето внатре. Не грижете се бидејќи тие нема да бидат видени.

 1. Ние ги ставаме нозете на вештерката под вратот прилагодувајќи ги како што сакаме најдобро, стапалата треба да бидат ориентирани нанадвор, така што се чини дека тие се природно држење на телото (во рамките на тоа колку може да биде природно држење на телото кога куќа ќе ве уништи овде)
 2. Ние ги ставаме чевлите на нозете на вештерката и ги репозиционираме сè за да се осигураме дека ни се допаѓа како изгледа кога ќе заврши.

И подготвени! Останува само децата да почнат да доаѓаат во вашата куќа да бараат слатки.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.