Вини пу направи со фимо

Вини пу

Како ги поминувате вашите одмори? Се враќаме со наполнети батерии по неколку дена отсуство и исто така заслужуваме пауза во овие денови на силна топлина.

И се враќаме со многу оригинален и убав занает, ќе ви покажеме Вини Пу направен со полимерна глина (фимо) што можете да го направите ако имате малку вештина со вашите раце. Се чини многу комплицирано, но во реалноста не е толку многу. Се надеваме дека ќе ви се допадне.

материјал

 1. Полимерна глина (Фимо, Скулпеј, Премо ...)
 2. Пластични скалпели за полимерна глина.
 3. Стапчиња за јадење
 4. Секач.
 5. Рерна.

Proceso

winniedepooh1 (копија)

Волја топка што ќе биде глава. На неа, ќе додадеме две топчиња што ќе ги формираат ушитеWillе ги споиме до главата со помош на пластичен скалпел или чепкалка за заби. Со него, ќе го измазнеме зглобот, така што ќе биде мазен.

После со прстите ќе го обликуваме носот. За да го направите ова, ќе го штипнеме централниот дел напред и исто така ќе ги штипнеме јагодичките за да му ја дадеме целата форма на носот. Со пластичниот скалпел ќе му ја отвориме устата на Вини пу.

Тогаш Addе ги додадеме веѓите, очите, носот и јазикот на Вини Пу. 

winniedepooh2 (копија)

Откако ќе ја направиме главата, ќе продолжиме да го правиме телото. За тоа, ќе направиме друга топка и ќе ставиме црвена наметка одозгора што ќе биде кошулата. Willе ги измазнеме зглобовите и ќе ставиме јака од кошула. Следно, ќе го прикачиме на главата.

winniedepooh3 (копија)

Откако ова е направено, ќе додадеме нозе што ќе ги направиме со изработка на цилиндар од полимерна глина. Putе ги облечеме следејќи го истиот процес на спојување на парчињата како и во други прилики, а исто така ќе ги ставиме и ракавите на кошулата.

За да завршиме, ќе треба да направиме само мал сад со мед што ќе го направиме со сина топка и малку жолта полимерна глина.

Завршувањед, ќе го печеме Вини де Пу на 130 ° за 15 минути и ќе го имаме подготвено. 

До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.