Виножито облак за украсување на детската спална соба

Овој занает е исто така убав и е многу лесен за правење. Ако вашите деца знаат да сечат со ножици и лепак ... Нема да им требаат повеќе вештини од тоа! Најдобро од сè, покрај тоа што се многу едноставни, подоцна децата го сакаат тоа затоа што можат да ја украсуваат својата спална соба со своја креација.

Не пропуштајте подолу како да го направите овој прекрасен облак од виножито и дека вашите деца уживаат да го прават тоа, а исто така да ја зголемат својата самодоверба благодарение на задоволството од добро завршената работа. Дали си спремен?

Што ти треба за занаетчиството

 • 1 бел картон со големина DIN-A4
 • Неколку листови со различна боја со големина на DIN-44
 • Подвижни пластични очи
 • 1 ножици
 • 1 стап лепак
 • 1 црн маркер
 • 1 молив
 • 1 гума за бришење
 • 1 ревност

Како се прави занаетчиството

Прво ќе треба да нацртате облак на белиот картон, а потоа, со помош на владетел, обоените ленти со обоените хартии. Бројот на обоени ленти ќе зависи од големината на облакот и ширината на лентите. Ние го направивме облакот на половина од картонот кој беше со големина А4.

Обоените ленти беа широки околу 2 см и должината требаше да биде од хоризонталната страна на обоениот лист (големина А4). Ние користиме вкупно 5 обоени ленти. Пред да ги залепите, ставете ги лентите таму каде што подоцна ќе ги залепите, видете дека се добро.

Потоа залепете ги со лепак. Веднаш потоа, превртете го облакот и привлечете пријатна насмевка. Потоа, земете ги подвижните очи и залепете ги со лепак, кој многу добро се лепи со оваа алатка. Cloudе го имате облакот од виножитото подготвен за украсување на детската спална соба! Да го залепиш на theидот, Треба само да ставите малку жар зад облакот и тоа ќе изгледа одлично.

Забелешка: Ако во моментот немате очи кои се движат во вашата куќа, ништо не се случува. Може да го земете истиот црн маркер и да ги привлечете очите отворени или затворени во облакот, исто така ќе изгледа одлично!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.