Виолетова лента од гума ЕВА

Овој занает е многу едноставен за правење, а материјалите се исто така лесни за добивање. Овој занает може да се направи со деца од која било возраст, бидејќи не треба да користите лепак или нешто опасно или што може да биде токсично. Иако како што може да претпоставите, ако го правите овој занает со деца под 6 години, надзорот е важен за да оди добро и да бидете внимателни со ножиците.

Тоа е идеја белегзија за девојчиња, за момчиња, да подарите ... употребата на нараквицата е оставена на вашата имагинација, но тогаш не губете детали за да знаете како да го направите и да го направите совршен.

Materialsе ви требаат материјали

 • Низа јаже
 • Парична ева гума од бојата што ја сакате
 • 1 ножици
 • 1 владетел
 • 1 молив
 • 1 машина за умирање

Како се прави занаетчиството

Прво ќе мора да го користите правилото за да ја измерите големината на нараквицата. Големината ќе зависи од зглобот на приемникот. Откако ќе ја имате ева гумената лента за нараквицата, земете ја машината за матрица и направете дупки како што гледате на сликата. Избравме еден жабиец во форма на жаба во своите перфорации затоа што ни изгледаа поубаво.

Потоа, земете го јажето и поминете го низ перфорациите како што гледате на сликите, така што тие ќе бидат привлечни со крстовите што се формираат. Откако ќе го направите ова, само треба да ја врзете нараквицата со рачниот зглоб на приемникот и тоа е тоа!

Како што можете да видите, тоа е многу лесен занает и за неколку минути ќе имате прекрасна нараквица. Го оставивме толку основно затоа што сметаме дека е поубаво, но можете слободно да додадете украси и украси на гумата ева за да ја направите уште поубава и персонализирана.

DAV

Тоа ќе биде идеален подарок за пријателство помеѓу децата да уживаат во добро изработен занает. Дали веќе знаете кога ќе го направите тоа?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.