Висечки starsвезди за Божиќ

Висечки starsвезди за Божиќ

Овој занает има неверојатен финиш. Со малку волна и со помош на бел лепак ќе направиме а крути starsвезди што ќе бидат обесени во кој било агол од вашата куќа.

Тие имаат гроздобер облик, но со многу сјај можеме да направиме предмет на украсување погоден за овој Божиќ. Не пропуштајте чекор по чекор како да го направите тоа, бидејќи ќе бидете импресионирани од тоа како се прави тоа. Ако имате какви било прашања, имаме видео во овој прирачник за да ве водиме. На фотографијата ја украсивме со помпон, ако сакате да знаете како се направени, можете да влезете овој пост и научете колку е лесно.

Материјалите што ги користев се:

 • обоена волна, во мојот случај црвена и зелена
 • фолија со геометриски нацртана starвезда (ја ставам сликата подолу за да може да се печати)
 • Бел лепак
 • малку вода
 • сад за мешање на кола и вода
 • лажица да се промешува
 • база на полистирен
 • мали натпревари
 • четка
 • сјајот

printвезда за печатење

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

Прв чекор:

Ние го печатиме цртање на вездата на фолија и ние го исечевме. Ние ја ставаме starвездата на врвот на стиропорот и ја обележуваме секоја точка од нејзината starвезда со мал натпревар. Ја отстрануваме starвездата затоа што веќе ги имаме точките на нашата везда.

 

Втор чекор:

Во сад ставаме лепак и вода. Ставаме два дела лепак и еден вода и мешаме. Ние ја ставаме волната и добро ја впиваме од опашката. Земаме еден од неговите краеви и го ставаме помеѓу точките формирани со натпреварите. Ние ја формираме starвездата и ќе забележиме дека другите точки ќе се формираат помеѓу аглите на вездата. Ги обележуваме и со натпреварите.

 

Трет чекор:

Како што гледаме во оваа втора starвезда, повторно ги правиме истите чекори. Би се објаснило дека точките обележани помеѓу аглите ќе ни помогнат да продолжиме формирање рабови помеѓу вездата. Колку повеќе вртења правиме со волната, толку ќе биде покомпактна starвездата.

Четврти чекор:

Makeвездата да биде покомпактна, со четка ставаме малку лепак одозгора. Пред да го ставите да се исуши, посипете сјај одозгора, така што ќе се залепи на лепилото. Оставивме theвездите да се исушат околу еден ден. Кога ќе завршат, внимателно ги вадиме натпреварите и можеме да поставиме волнена нишка со иста боја за да можеме да ги обесиме овие прекрасни starsвезди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.