Украсени влечки за лето

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како можеме лесно украсете неколку патики од бела ткаенина за лето. Тој е совршен занает за сите возрасти бидејќи е убав и смешен резултат.

Дали сакате да видите како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ги направиме нашите украсени влечки

 • Исчистете бели патики. Тие не треба да бидат нови, но треба да бидат чисти за да можеме да сликаме на целосно чиста ткаенина и бојата да лепи добро.
 • Црвен и зелен маркер за ткаенини. Овие маркери се многу лесни за наоѓање, но можете да користите и трајни маркери, иако дизајнот што го правиме нема да трае толку долго, но секогаш постои можност да го ретуширате од време на време.

Рацете на занает

Можете да видите како да го направите овој занает многу лесно на следното видео:

 1. Идејата е да нацртаме цреши низ целиот чевел, за ова, ќе се обидеме одете правејќи два круга со црвена боја. Овие кругови ќе бидат самите цреши, па затоа мора да се залепат заедно. Овие кругови ќе бидат оние што го обележуваат дизајнот, па затоа ќе се обидеме да ги направиме распоредени за да избегнеме целиот печатење да биде многу преполн.
 2. Откако ќе завршат овие два круга, да одиме цртање со зелена боја агол на цреши, приклучувајќи се на двата црвени круга. Едноставно е како сликање на две линии: секоја ќе започне од црвен круг и ќе се сретне на врвот во централниот дел.
 3. Ако сакаме, можеме да застанеме од време на време за да дозволиме бојата добро да се исуши и со тоа да избегнеме какво било размачкување. Откако ќе го имаме целиот дизајн, ќе го оставиме добро да се исуши пред да ги користиме чевлите.

И подготвени! Веќе имаме подготвени чевли за лето, тие изгледаат одлично со какви било фармерки, бели и сл.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.