Како да направите приврзок за волна пом-пом

како да направите приврзок за волна пом-пом

Денес ќе споделиме со вас упатство за правење приврзоци за клучеви со помпони од волна.

Муј лесен и ефтин на правење.

Волнените помпони се користат за многу работи, како се украсуваат простории, се украсуваат врати и плакари, денес ќе ви покажам како да направите волнени помпони за украсување на приврзоци за клучеви.

Приврзоци за клучеви кои можат да се користат и во различни украси, една од нив што се користи многу во последно време е за украсување торби и чанти.

Погледнете колку лесно стигнуваме убави помпони.

Материјали за правење приврзоци со волнени помпони:

 • Волна во различни бои што можат да се комбинираат
 • Тијарес
 • Вилушка
 • Правоаголник од картон
 • Прстени за клучеви

материјали за правење помпон привезок за клучеви

Чекори за правење приврзок за волна пом-пом:

Чекор 1:

Ние ја завиткаме вилушката со неколку редови волна.

За да изгледаме буцка, идеалот е најмалку 50 круга.

чекор 1 приклучок за пом пом

Чекор 2:

Поминавме од лента волна од попречен начин, како што гледаме на сликата подолу:

чекор 2 приклучок за пом пом

Чекор 3:

Ние се врзуваме многу цврсто, останувајќи како форма на лак.

чекор 3 приклучок за пом пом

Чекор 4:

Ние ја отстрануваме вилушката многу внимателно за да не се распадне нашата помпон.

чекор 4 приклучок за пом пом

Чекор 5:

Ние ги исекуваме петелките што беа оставени околу помпонот, како што гледаме на сликата подолу:

чекор 5 приклучок за пом пом

Чекор 6:

Отпрвин нема да биде многу кружно, затоа мораме отсечете го вишокот волна што го гледаме во помпонот.

чекор 6 приклучок за пом пом

Чекор 7:

Останувајќи како во слика подолу:

чекор 7 приклучок за пом пом

Чекор 8:

Ние правиме неколку помпони во различни бои, секогаш оставајќи неколку сантиметри во лентата со која го врзуваме центарот.

чекор 8 приклучок за пом пом

Чекор 9:

Ние сече а подолга лента од волна и ги врзуваме помпоните на таа лента.

чекор 9 приклучок за пом пом

Чекор 10:

Да го сториме тоа волна помпон, започнуваме со завиткајте ја волната во картонска кутија, да го сторам тоа и добро вооружено Препорачувам 50 круга.

чекор 10 приклучок за пом пом

Чекор 11:

Поминуваме уште една лента од волна одозгора, како што гледаме на сликата подолу:

чекор 11 приклучок за пом пом

Чекор 12:

Ние го отстрануваме картонот многу внимателно.

чекор 12 приклучок за пом пом

Чекор 13:

Ние се врзуваме со јазол лентата на врвот.

Ние го исечевме петелки од дното.

чекор 13 приклучок за пом пом

Чекор 14:

Приближно до 2 см од врвот, повторно врзуваме друга лента од волна, како што гледаме на сликата подолу:

чекор 14 приклучок за пом пом

Чекор 15:

Ние ги правиме ресите во посакувани бои.

чекор 15 приклучок за пом пом

Чекор 16:

Да се ​​стави крај, ги врзуваме ресите веднаш до помпоните и го ставаме прстенот на клучот.

Подготвени за употреба!

чекор 16 приклучок за пом пом

 

Се надевам дека уживате, ќе се сретнеме многу скоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Камила фрекеро dijo

  Мене ми е гајле