Божиќен украс во форма на вреќа

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме а убава вреќа Божиќен украс. Совршено е за украсување на дрвото и исто така е многу лесно да се направи Така, може да се направи со децата овој празник, може да се подари како невидлив пријател или само да се направи за да се додадат на божиќните украси.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот Божиќен украс во форма на вреќа

 • Торба со вреќа, ѓубре ... повторно го користам ова од тенџере со мед.
 • Божиќен обоен кабел, може да биде од една боја или од неколку.
 • Некои украси како лист, или мал ананас или овошје.
 • Нешто да се наполни торбата: други трудови.

Рацете на занает

 1. Првиот чекор е да се изедначи вреќата или вреќата и вметнете го полнењето за торбата во центарот, во мојот случај користев остатоци од хартија, ева гума ... остатоци од друг занает наместо да ги фрлам, но можете да користите било што: ткаенини, памук, тоалетна хартија ...

 1. Откако ќе се наполни, ќе соберете ги сите краеви заедно за да ја формирате вреќата. Еднаш заедно, ќе го одржиме со рака и ќе го истегнеме целиот раб додека не биде рамномерно на врвот.

 1. Сега даваме неколку врти со крајот на конецот и правиме јазол. Важно е едниот крај на јазолот да биде многу долг, а другиот краток, но да дозволи да се направи друг јазол.

 1. Продолжуваме намотување на остатокот од конецот, но оставање парче конец доволно широк за да се користи како рачка. Ние го држиме тоа парче така што да не се затвори додека го навиваме остатокот од конецот и јазолуваме со краток крај на претходниот јазол. Треба да имаме низа како цврста рачка.
 2. Ние лепиме лист или фигурина за декорација во центарот на торбата. Доколку е потребно, тој е фиксиран со малку топол силикон.

 

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.