В Emубен емоџи во гума Ева

Овој занает е многу едноставен и многу забавен да се прави со деца, бидејќи емоџиите денес се добро познати од деца од која било возраст. Тоа е многу лесно и децата ќе им требаат неколку упатства за да можат да го направат правилно.

Следно, ќе објасниме како се прави овој занает за да можете да го направите тоа со деца или дури и ако сакате да го направите сами, едноставно затоа што ви се допаѓа и мислите дека тоа е забавен и забавен занает.

Materialsе ви требаат материјали

 • 1 жолта ева гума
 • 1 ножици
 • 1 црвена ева горма
 • 1 црна гума ева
 • Специјален лепак за ева гума
 • Цело
 • 1 пол столб

Како се прави занаетчиството

За да го направите овој занает, прво треба да направите круг за тоа што ќе биде лицето на емоџи со жолта ева гума. Откако ќе го исечете, направете ги срцата за loveубовните очи со црвена гума за ева. Потоа нацртајте ја устата со црна гума за ева и исечете ги и очите и устата.

Користете го специјалниот лепак за ева гума за да ги залепите очите и устата на лицето на емотиконите. После тоа, ќе треба да го залепите поло стапот со специјалниот лепак гума ева или со бел лепак зад емотиконите. За зајакнување на стапот, добра идеја е покрај лепилото, да ставите и малку лента за да биде подобро прицврстена.

Веќе ќе ги имате своите емотикони со aубовно лице, како што можете да видите на сликите. Тоа е забавен занает што може да се има за забава, украсување, па дури и давање на најблиските кои сакаат да изненадат со сета loveубов на срцето. Без сомнение, тоа е лесен занает што сакате да го изведувате и уживајте да го правите тоа како семејство или на час ако сте наставник.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.