Валентин привезок за клучеви

ПРИВЕЗОК ЗА КЛУЧЕВИ

Доаѓаат тие денови кога стануваме повеќе романтични ... Оние денови кога не знаеме што да му подариме на партнерот за Денот на вineубените. Неколку дена во кои сè ќе се покаже како многу комерцијално ... Предлагам оригинална идеја што нема да нè чини пари, и ако има многу емоционална вредност, затоа што тоа ќе го сториме со наши раце !!!

така Денес ќе видиме како да направиме привезок во форма на срце за Денот на вineубените и направен од самите нас.

Материјали:

За да го направиме нашиот приврзок со клучеви во облик на срце за Денот на вineубените, ќе ни требаат:

 • Чувствував.
 • Лента за глава.
 • Копче.
 • Игла и конец.
 • Ножици
 • Тела.
 • Интерлинирање.
 • молив.
 • Прстен

Процес:

КЛУЧНИК2

 • Willе започнеме со лепење на ткаенината на ткаенината. (Значи ткаенината не се расипува) ... Во мојот случај тоа е остаток што го имав дома, па ние искористуваме сè. Ние цртаме срце на дел од ткаенината и исекуваме.
 • Исековме две срца малку поголеми од едното од чувствуваната ткаенина. Ако овој филц е од дебелиот, тоа ќе ни даде повеќе тело на синџирот со клучеви.
 • Ние го спојуваме срцето на ткаенината со чувствуван и го шиеме копчето, ова ќе ни помогне да им се придружиме и да не се движат при шиење.

КЛУЧНИК3

 • Сечеме парче лента од околу пет сантиметри, го поминуваме низ прстенот, го преклопуваме и го ставаме помеѓу двете чувствувани срца. Доколку е потребно, го држите со игла за да не се помрдне.
 • Ние поминуваме задниот бод околу контурата на срцето од ткаенина, со што ги држиме трите срца. Ние добро го завршуваме шевовите во областа на лентата, со што се добива арматура. И, ќе го подготвевме приврзокот за клучеви, само треба убаво да го завиткаме за да го подариме !!!

КЛУЧНИК4

Како што ти реков оригинален детал што треба да го дадам деновиве И, ако исто така сакаме да персонализираме, треба да го навеземе името или почетното на срцето од ткаенина.

Се надевам дека ви се допадна и дека ве инспирира, се гледаме на следната самодоверба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.