Валентин срце

КОРАЗОН

Денес е нешто украсно за куќата и со тоа да се направи подарок за Денот на вљубените. П.поправка на романтично катче за овој ден.

Тоа е декоративно срце направено од картон и некои делови од сложувалка дека веќе не ни служи или дека ни недостасува парче. Во CraftsON ви покажувам како да го направите тоа.

Материјали:

 • Загатки парчиња.
 • Дебел картон.
 • Молив.
 • Секач.
 • Силиконски.
 • Јаже за сисал.
 • Топче или мушка од накит за накит.

Процес:

ПРОЦЕС

 1. Ние цртаме срце на картонот. Земајќи ја предвид големината на сложувалката, таа може да биде поголема или помала.
 2. Со секачот го пресекуваме обликот на срцето. Ние тоа го правиме внимателно затоа што ако картонот е густ, тоа ќе чини малку повеќе.
 3. Го испразнуваме картонот оставајќи малку повеќе од еден сантиметар во својата контура, оставајќи ни две срца.
 4. Со силикон лепиме парчиња од сложувалката во картонска рамка во форма на срце. Препорачувам прво да ги претставам за да видам како изгледаат.
 5. Лепиме ред од парчињата, а потоа и втор за да го покриеме картонот и може срцето да добие повеќе тело.
 6. Ние насликаме два слоја боја. Во мојот случај користев зелена боја на табла со нане. Нека се исуши помеѓу слојот и слојот.
 7. Ние му даваме стар или гроздобер изглед со темна восочна патина.
 8. Ние ја врзуваме мушка на јажето и ја лепиме со силикон до срцето од задниот дел.

СРЦЕ2

Имаме само ставете го во еден агол од куќата и дајте му романтичен шмек со неколку цвеќиња и свеќи. Не ми кажувај дека не е оригинална идеја да поминеш вечер со твојот партнер, ни недостасуваат чаши вино и да наздравиме!

Се надевам дека ќе ве инспирира и дека ќе го примените во праксаВеќе знаете дека тогаш секој може да му даде свој личен допир, менувајќи ги боите, големината, формата. Се гледаме на следната самодоверба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Наталија и Серхио dijo

  Идејата навистина ми се допаѓа, се чини супер оригинална! Веднаш штом ќе најдам загатка во куќата на еден од моите внуци, што тие повеќе не ја користат, продолжувам со тоа

  Besos