Валентин венец

ВЕНЕЦ

Остана уште малку за Сан Валентин. Дали веќе сте размислувале за подарокот што ќе го направите? Денес предлагам нешто забавно, изненадувачки детал во кој нема да инвестирате многу време или пари, одлично е да го изненадите вашиот партнер, дури и во последен момент.

Тоа е венци за Денот на вineубените, каде што можете да поставите фотографии, пораки, цртежи, подароци ... Поставено на главата на креветот, ќе има уникатен детал што сигурно нема да го заборавите.

Материјали за правење на венец:

 • Дрвени штипки за облека.
 • Декоративни срца.
 • Cица
 • Ножици
 • Пиштол за лепило.
 • Фотографии, пораки, цртежи, срца ...

Процес:

ГАРЛАНД2

 • Ние ги подготвуваме нашите пинцети, земајќи ги предвид работите што ќе ги обесиме, ќе направиме број на клипови. За да им го дадеме тој поромантичен допир, едноставно мораме лепете го срцето на стегачот и подготвени. Можеме да го прескокнеме овој чекор со купување пинцети веќе украсени со срца.
 • Ние го мериме растојанието што ни треба и го пресекуваме кабелот. Го поминуваме кабелот низ дупката на пинцетите грижејќи се да се видат нашите срца.
 • Ние ги врзуваме двата краја на кабелот на страните на главата на главата. Во мојот случај, јас направив јамка за да ја држам на ламбите, така што ќе биде полесно да се постави.

 

ГАРЛАНД4

И, конечно нашите детали ќе ги поставиме на пинцетите. Поставив емотивни фотографии, цртеж што малиот ни ги направи, срца (ако сакате да знаете како е направен оној на сликата, ќе ви го оставам линкот ТУКА.) ...

ГАРЛАНД3

Јас исто така ставив убав плик со подарок внатре. Можете да напишете писма и да ставите неколку пликови. (Ако сакате да знаете како да направите плик ви ја оставам врската ТУКА.

Се надевам дека ви се допадна идејата и дека ве инспирира, само треба да ја оставите вашата фантазија да лета. Ако е така, веќе знаете дека можете да споделувате и да ви се допаѓа. Среќен Валентин и се гледаме во следниот занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.