Кутија за гардероба за кукли

Кутија за гардероба за кукли

Со едноставна картонска кутија успеавме да направиме одлично рециклирање. Ние ја смисливме својата форма на изгради гардероба за кукли и со тоа складирај ја целата нивна облека. Во мојот случај, избрав весел среден розов тон со patternвезда, но секогаш можете да го изберете тонот и моделот што ви се допаѓа најмногу. Оваа кутија се прави повремено, бидејќи неговиот дизајн не е направен да трае долго време, но важно е да можете да манифестирате создавање занает што можете дури и да го дизајнирате со најмалите.

Материјалите што ги користев се:

 • правоаголна кутија со четири размавта
 • хартија за завиткување или било каков вид украсна хартија за да ја поставите кутијата
 • друга украсна хартија со различна боја за украсување на внатрешноста на кутијата (по избор)
 • ножици
 • широка четка
 • лепак за лепило
 • топол силиконски лепак
 • една квака
 • некои магнети за да можат да ги затворат вратите

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

Прв чекор:

Избираме кутија со четири размавта. Оди да ги исечеме двете странични клапи, помалите. Тие ќе бидат оние што ќе ни послужат за да можеме да ги користиме подоцна и да не направат функција на полици. Willе започнеме да ја мериме хартијата до оди лепејќи го околу кутијата. Ние ќе го залепиме со лепак, но мора да бидеме внимателни кога го користиме. Важно е прекумерната влажност на лепилото да не ја збрчка хартијата при лепење, затоа Можеме да користиме широка четка за да го шириме лепилото што е можно повеќе и дека тие не остануваат во глобусите. Ако случајно користите подебела од нормална декоративна хартија, ќе ви биде многу полесно да не брчки толку многу.

Втор чекор:

Како можеме да наб weудуваме, ја лепиме хартијата во сите агли на кутијата. Треба да бидете претпазливи кога ќе го залепите во областа што ќе ги направи вратите, така што хартијата не е претерано фер без да може да се движи добро. Ја поставив внатрешноста на кутијата со различна боја така што е во контраст со надворешноста.

Трет чекор:

Двете клапи што ги исековме Ние ги покриваме со хартија. Ние ќе ги поставиме во кутијата и ги држиме со топол силикон.

Четврти чекор:

Placeе ги поставиме копчињата на вратите. Со помош на шрафцигер Ние го дупчиме делот каде што ќе бидат прикачени копчињата. Избрав метални што можат да се зезнат, но можете да користите пластични или дрвени. Конечно поставете мали магнети помеѓу кутијата и вратите за да можат правилно да се затворат вратите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.