Гасеници со клипови и помпони

гасеници помпони и пинцети

Гасеници или црви тие се животни што ги сакаат децата. Ако сакате да научите како да ги направите овие оригинални стеги за украсување на вашите табли или било каков украс во вашата соба, ќе ви објаснам чекор по чекор.

Овој занает е направен многу брзо и многу е лесно да се набават материјалите.

Материјали за правење гасеница

гасеници помпони и пинцети

 • Тркалезни обоени иглички
 • Помпони
 • Штипки за облека
 • Подвижни очи
 • Лепак

Процес на производство на влекачи

Поставете и дистрибуирајте пом-пом по должината на дебеломер. Имајте на ум дека пом-помот на главата треба да биде малку поголем од оној на телото.

гасеници помпони и пинцети

Внимателно лепете ги сите пом-помови се шири преку алиштата.

гасеници помпони и пинцети

Сега поставете две движечки очи на лицето на нашата гасеница.

гасеници помпони и пинцети

Пиновите ќе бидат антените од нашата гасеница, изберете ја бојата што најмногу ви се допаѓа.

гасеници помпони и пинцети

Гасеницата е веќе готова, Но, ако сакате да украсите кутија или картичка, можете да ги направите овие листови со зелени фолии, пена или картон.

Јас ги направив со ножици за облик, но ако ги немате, можете да ги направите со нормални ножици, иако цртежот што останува на лисјата со овој вид ножици е одличен и тие се многу ефтини. Можете да ги најдете во било кој канцелариски материјал или чаршија.

гасеници помпони и пинцети

Ставете ја нашата гасеница на врвот на лисјата и тоа ќе биде наш совршен занает за која било работа што сакате да ја завршите.

Можете да играте со бои и дизајни и да ја вложите целата своја фантазија во создавањето на овие гасеници.

Ако го направите овој занает, ќе сакам да го видам. Можете да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

гасеници помпони и пинцети


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.