Геометриски форми за печат со ролни за тоалетна хартија

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе одиме направи геометриски форми за печатење. Тоа е занает што ќе го сакаат сите членови на семејството и со кој можете да направите многу работи, од пораки со геометриски форми, украси на честитки или тетратки, до отпечатоци на облека со текстилна боја.

Дали сакате да знаете како можете да ја направите оваа идеја толку едноставна?

Материјали што ќе ни требаат за да ги израмниме нашите геометриски форми

  • Исто толку картони за тоалетна хартија како геометриски форми што сакаме да ги направиме.
  • Бои. Не е важно каков вид на бои е сè додека трае влажно малку време, за да може да се залепи формата на површината на хартијата. Во случај на обележувачи, ќе мора да поминеме преку работ на облиците неколку пати за да може да биде добро натопен.

Рацете на занает

  1. Ние можеме да ги исечеме картоните од ролните за тоалетна хартија на половина ако сакаме марки да бидат полесни за чување или носење.
  2. Откако ќе ја имаме големината на поштенските марки што ги сакаме Останува само да се обликува секој од нив со формата што ја сакаме. Најлесните начини да го направите тоа ќе бидат кругот (не мора да правите ништо), овалот (само треба малку да го истегнете кругот) и срцето (што ќе го направиме со правење врв и свиткување на предниот дел навнатре) Но, можеме исто така да правиме форми како триаголник, квадрат или правоаголник многу лесно. Можеби е можен друг начин, затоа ве охрабруваме да експериментирате за да видите што друго можете да направите. Колку повеќе марки правиме, резултатот ќе биде позабавен.

И подготвени! Сега можеме да започнеме со печат. Можеме да започнеме со парче хартија, да тестираме како се облиците и од таму да создаваме забавни дизајни.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.