Картичка за Денот на вineубените со глинени гулаби

Во ова туториал Јас ве учам да направите посебна картичка за Сан Валентин o денот на вљубените украсени со две глинени птици кои му даваат волумен на корицата.

Материјали

Да ги направите картичките со глинени птици ќе ви требаат следниве материјали:

 • Картичка
 • Полимерна глина од следниве бои: виолетова, жолта и црна
 • Црвен маркер
 • Фимо бар во форма на срце
 • Сечило на Фимо
 • Нож од глина
 • Шило
 • Инстант лепило

Чекор по чекор

Да почнеме со правење на глинени птици а потоа ќе се погрижиме за остатокот од украсот на картичката.

Да го сториме тело Земете парче пурпурна глина од птиците, превртете го во топче и потоа превртете го со дланката малку наклонета кон малиот прст. На овој начин ќе добиете да се изостри малку повеќе од едната страна отколку од другата и ќе можете да направите форма на јајце. Израмнете го малку, исто така со дланката, никогаш со делот од прстите, за да оставите помалку траги.

Да го сториме пико ви треба топка од жолта глина, превртете ја на едната страна со показалецот и ќе создадете пад. Залепете го на центарот на телото на птицата.

Е го ставиме очиЗа да го направите ова, едноставно направете две дупки со шил и вметнете две црни топчиња во нив.

на за жал Тие се исто така две капки, затоа земете две виолетови топчиња и превртете ги на едната страна како што правевте со пикот. Израмнете ги и залепете ги на страните на птицата со клунот на падот.

Само на пати. Потребни ви се две жолти топчиња, превртете ги напред и назад низ центарот, па ќе направите линија. Со ножот направете две ознаки, и залепете ги нозете под птицата. Значи, ќе го завршиш.

Сега кога знаете како да направите А. птица, направете го вашиот партнер точно ист и лепете ги рамо до рамо, поблиску до главата отколку до нозете.

Залепете ги птиците на картичката што сакате да ја користите и можете да ја декорирате. Сликав а срце за птиците со црвен маркер.

Да се ​​заврши декор, Исеков а фимо бар во облик на срце, и ги залепив преку картичката со инстант лепило.

И ова е резултат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.