Ангел со bвона и чаре за лето

глужд со bвона Здраво на сите. Јас се збогувам за овој месец со едноставен туторијал.

Во овој пост ќе ви покажам како да монтирате а глужд со bвона и различни привлечности да се носат ова лето.

Сега кога сезоната на покажување нозе доаѓа, добра идеја е да се направиме сами нашите сопствени глуждови, со овие едноставни материјали и лесен чекор по чекор Јас ви покажувам како да направите глужд со bвона или комплетна колекција.

Материјали за да се направи глужд со bвона

 • Синџир.
 • Ingвончиња
 • Шарми.
 • Стеги за ланци.
 • Прстени.
 • Клешти и пинцети.

Постапка

Ние ја мериме глуждот должината што ја сакаме и ја пресекуваме со клешти. Користев топчест ланец со дијаметар од 3,2 мм. глужд со bвона

Потоа го ставаме затворачот на едниот крај. Треба да го отвориме затворачот за ланецот со топчиња од едната страна, да ја поставиме последната топка внатре и повторно да ја затвориме со пинцети за да не се олабави.

глужд со bвона

 

Кога ќе го имаме затворањето на глуждот со поставени bвона следното нешто е да се стават .вона, Користев сребрени bвона, но може да се користат во бои. За да ги ставам, користев прстени и оставив интервал од 10-12 топчиња помеѓу секое bвонче.

глужд со bвона

Кога веќе ги имаме поставените bвона во ланецот на глуждот со bвона, следново е поставување на привлечностите. Во мојот случај, избрав различни привлечности во сребрена боја според бојата на ланецот и theвончињата. Сите овие елементи може да се најдат во која било продавница за монистра или склопување на накит за накит, па дури и во продавници за занаетчиски производи.

И така, ќе го имаме глуждот со bвона подготвени да го носиме или да го подариме, зошто да не?

Со овие едноставни чекори можеме да си облечеме сопствени скокалници и да направиме убава колекција за ова лето.

Се надевам дека ви се допадна објавата и дека ве инспирира да креирате ваш сопствен скоц со bвона.

Остави ми ги твоите коментари!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.