Гнезда на птици за украсување на домот

Гнездо на птици

Во многу наврати имаме потреба да имаме маскота како придружно животно. Многу луѓе примаат одредени мали птици за да ги одгледуваат во кафези, предизвикувајќи нечистотија и работа за да ги нахранат и исчистат.

Затоа, денес ви го претставуваме овој забавен занает во кој можете да ги декорирате надворешните области на куќата без да предизвикате нема нечистотија. Покрај тоа, на овој начин му даваме поинаков и скапоцен шмек на нашиот дом со неколку едноставни жици.

Материјали

  • Мали балони.
  • Памучна волна.
  • Бел лепак.

Proceso

Прво, ќе ги подготвиме лентите од волна. За да го направите ова, ние добро ќе ги истегнеме и ќе сечеме бидејќи во спротивно ќе ни биде тешко да ги отстраниме подоцна.

После тоа, ќе го подготвиме растворање на лажица бел лепак со малку вода. Ова е она што ќе ја залепи волната заедно за да ги формира гнездата.

Потоа ќе воведеме сите волнени ленти во садот и ќе дозволиме секој да впие добро од сите страни.

Конечно, ќе ја отстраниме секоја лента од волна и ќе се држиме на надуениот балон. Ние мора да лепиме еден по еден во различни насоки за да направиме прекрасен дизајн. Letе оставиме да се исуши цел ден, а потоа ќе го разнесеме балонот. Сега само треба да го наполните со она што најмногу ви се допаѓа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.