Бубачки во бегство. Ние правиме игра-занает за деца

Да се ​​свртиме кон оние летни денови кои можат да станат досадни правејќи занает трки со бубачки. Тоа е многу едноставно, и занает и играње со него.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе треба да ги направиме нашите трки со бубачки

 • Картон картон од разни бои
 • Чувствувани пенкала
 • Тијарес
 • Сламови

Рацете на занает

Овој занает можете да го видите тука:

 1. Ние го исекуваме картонот во ленти со ширина од околу 2 см. Willе ни требаат толку ленти колку грешки што сакаме да ги имаме во нашата кариера. Имајте на ум дека секој учесник ќе носи грешка. Значи, можеме да ги искористиме сите, да направат своја бубачка по свој вкус, избирајќи ја бојата на картонот и декорацијата на бубачката.

 1. Откако ќе ги имаме сите ленти, ќе ги направиме преклопете ги на половина. Важно е добро да ги затегнете сите набори што ги правиме за подоцна бубачката да може да работи без проблем.

 1. Ние го расплетуваме тој двојник и ќе имаме два дела во лентата, секој од нив го преклопуваме на половина Завршува состанокот во центарот на целата лента.

 1. Одржување на овие набори повторно се преклопуваме на половина секој од нив и го завршуваме преклопувањето на парчето со првото преклопување што го направивме. Beе биде како парче картон. Добро притискаме за да ги оставиме рабовите многу обележани.

 1. Сега е време да ја украсиме нашата бубачка. Ние можеме исечете ги двете странични рабови или кружни или зашилени според изгледот што го сакаме за нашата бубачка.

 1. Откако ќе се исечеме, ние се расплетуваме и време е да насликајте го лицето и телото од нашата бубачка, можеме да му насликаме точки, ленти ... дури и дека ќе го замоли Лианг да види дали има завршена облека за него ... можеме да му ставиме јазик со лепење на картон. Можеме да го насликаме лицето или да залепиме неколку парчиња картон. Можеме да ја исечеме и последната алка хартија што би била опашката, така што ќе заврши во точка ... што и да ми текне.

И подготвени!

Вие само треба да означите почетна линија и целна линија, да ги подготвите нашите грешки и удар на парчето картон најблиску до делот од преклопот, така што грешките ќе трчаат.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.