Постер од гума и порцелан Ева да го подари денот на таткото

Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова постер со порака «Го сакам тато»Совршен за подарок за денот на таткото. Needе ни требаат многу малку материјали.

Материјали за изработка на постер за денот на таткото

 • Картон
 • Ева гума
 • Црвен и црн ладен порцелан
 • Лепак
 • Тијарес
 • Владетел и молив
 • Мувла на срцето
 • Црвен маркер
 • Чистач на цевки

Постапка за изработка на постер за денот на таткото

 • За да започнеме ни треба А. парче картон.
 • Исечете лента од 25 х 7 см.
 • Тогаш ви треба уште една темно сина ева гума што мери 26 х 8 см.
 • Залепете го картонот на горната страна на сината гума од пена.

 • Исечете друга лента од бела ева гума со димензии 24 х 6 см и залепете го на синиот, оставајќи рамка околу комплетот.
 • Со црвен порцелан и силиконски калап ќе направам срце.

 • Сега ќе ги формирам зборовите на «Сакам папа» со црн ладен порцелан.
 • Startе започнам со „јас“ и потоа ќе продолжам со буквите p и a. Треба да ги направите двапати, а исто така и акцентот на таткото.

 • Откако ќе се исуши, сè ќе оди малку по малку лепење на буквите и срцето за да се формира постерот за денот на нашиот татко.
 • Е започнам со „јас“ и потоа ќе го поставам срцето.
 • Следно ќе го залепам зборот „тато“.
 • Со постојан црвен маркер ќе направам неколку мали срца за украсување на постерот.

 • Со цел да го обесам постерот, ќе го поставам парче средства за чистење на цевки Stickе се држам на грбот и ќе го завршиме нашиот подарок, совршен за тато. Сигурно тој ќе го сака тоа и можете да го направите во боја што најмногу ви се допаѓа или која и да е омилена.

И досега занаетот денес, се надевам дека ви се допадна, ако го сторите тоа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи. Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.