Гумени медали од Ева, направени со деца

гумени ева медали

Овие медали од Ева гума се прават многу лесни, па затоа се идеални за деца над 4 години. Овие медали, лесни за правење, можат да се направат за натпревар, да ги мотивираат децата дома, да дадат некому многу посебен, итн.

Опциите се многу и разновидни и само ќе треба да размислите како би можеле да ги користите овие медали што ќе бидат толку убави за вашите деца или за децата од вашето одделение ако сте наставник. Тие се малку материјали и тоа се прави брзо и со многу едноставни чекори. Иако ако го сторите тоа со мали деца, запомнете секогаш да гледате за да избегнете несреќи.

Материјали што ќе ви требаат

гумени ева медали

 • 1 жолт лист Ева гума (за да симулира злато, но можете да изберете друга боја)
 • 1 гумен лист Ева со црвен сјај (или друга боја)
 • Тијарес
 • Бел лепак
 • 1 четка за бел лепак
 • 1 црвен лак (или друга боја)
 • 1 молив
 • 1 машина за умирање

Како да се направи медалот

За да го креирате медалот, само треба да ја направите формата во жолт лист (можете да земете чаша за да ја направите заоблена) и направете мал полукруг во горниот дел од тоа што ќе биде медалот за подоцна да ја поминете црвената лента како приврзок.

гумени ева медали

Потоа направете starвезда со соодветна големина за да се вклопи во медалот (ја избравме формата на starвезда, но вие можете да изберете број, буква или што и да мислите дека би било најдобро во тој специфичен момент). Потоа залепете го со бел лепак.

гумени ева медали

Потоа, земете го секачот за матрица (може да биде обликуван секач за матрица како оној што го користевме и кој има форма на пеперутка или нормален) и направете дупка за да ја поминете јамката. Исечете го црвениот лак во соодветна големина за да изгледа добро за детето кое ќе го носи и пресечете го.

гумени ева медали

Потоа поминете го низ дупката и ќе го направите вашиот медал со Ева Гум!

гумени ева медали

Најдоброто нешто кај овие медали е што грбот е самолеплив и ако наместо да ги обесувате сакате да ги залепите некаде ...

гумени ева медали

Задниот дел на овој лист Ева гума е лепило

Треба само да го отстраните белиот дел и да го залепите каде сакате!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.