Индивидуална гума за маса за рециклирање на чаршав

Дали имате оштетени гумени чаршафи? Сигурно има некој дел на кој можете да користите направете индивидуален чаршав за маса како ова. Тоа е многу убаво и многу е лесно да се направи.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот индивидуален чаршав

 • Стара гумена чаршав за маса, ако сакате да рециклирате или нова, ако едноставно сакате занаети.
 • Јаже
 • Плута правоаголник, јас рециклирам таблета
 • Бел лепак
 • Пиштол за топол лепак
 • Тијарес

Рацете на занает

 1. Прво на сите, погледнете ја гумата и видете кои делови може да се користат. Потоа користејќи го парчето плута како образец одиме исечете онолку правоаголници колку што сакаме поединечни чаршафи направи
 2. Ако имате тапацир од плута како мојот случај, можете да го користите, а ако не користете ограничен лист од плута и да ја исечете саканата големина.

 1. Ние ја лепиме гумата на плута со бел лепак, ширејќи добар униформа слој на плута. Ние добро ја измазнуваме површината на гумата додека лепилото малку се суши. Ние исто така ги лепиме рабовите на плута.
 2. Ние ја исекуваме вишокот гума. И ние се стави во околу работ лента со дебело јаже. Littleе го поправиме малку по малку со врел силикон, затегнувајќи го секој дел добро и обидувајќи се да не ставаме премногу силикон бидејќи ќе се скрши.

 1. Ние го пресекуваме вишокот јаже и лепиме на двата краја со врел силикон за да изгледа како цело парче жица.

 1. Оставаме да се исуши еден ден пред да го употребиме.

 1. Друга опција е да се направи решетка со фино јаже на гума и потоа да се стави јажето околу периметарот, на овој начин можеме да ставиме што било на нашиот индивидуален чаршав, без разлика колку е топло.

И подготвени! Постојат многу опции за правење на овие чаршафи и тие се многу убави што се користат за облекување на масата како индивидуални чаршафи или во центарот на масата како тривет.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.