Приврзок за клучеви од ева или пена. Бирди

гумен приврзок за птици гума

Денес ќе ве научам како да го направите ова приврзок за ева или пена гума во форма на птичар. Совршено е да ги красат нашите клучеви, ранци, чанти ...

Материјалот што го користев е многу разноврсен за ваков вид на работа, бидејќи може да се моделира, наслика, исече и исто така е многу економичен.

Материјали за правење синџир на клучеви од ева гума

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Пиштол за лепак или топол лепак
 • Постојани маркери
 • Пердуви
 • Подвижни очи
 • Алкохол и памук
 • Замена на приврзок за клучеви
 • Риветер

Процес на елаборација на приврзок за клучеви ева гума

Исечете ги овие парчиња во ева гума од две различни бои. Мојот круг има дијаметар 6 см приближно Е ви требаат и еден вид месечина и крило, не е важно дали станува збор за нешто поголемо или помало. Сигурно ќе биде исто толку убаво. Може да го направите срцето со дупчење од дупка.

гумен приврзок за птици гума

Лепак околу 2 или 3 перја од надворешната страна на кругот, тие ќе ја формираат опашката на нашата мала птица. Можете да изберете боја што одговара на другите две.

гумен приврзок за птици гума

Залепете ги парчињата следново: тело, клун и мало движечко око.

гумен приврзок за птици гума

Одете преку контурата телото на птицата со обележувач со иста боја и со алкохол и брис се замаглува да му даде некоја сенка. Направете го истото со делот од лицето.

гумен приврзок за птици гума

Lookе изгледа вака.

гумен приврзок за птици гума

Дајте му некои детали со линии на крилото на птицата во иста боја како ева гумата.

гумен приврзок за птици гума

Залепете го на врвот на телото многу внимателно, така што ева гумата не е обоена со лепилото.

гумен приврзок за птици гума

Со фин црн маркер ги цртам трепките во окото.

гумен приврзок за птици гума

Поставете занитвам да може да се стави замена на приврзок за клучеви. Ако го немате, можете едноставно да го направите со дупка и да ставите кабел на неа.

гумен приврзок за птици гума

И така, нашиот приврзок за клучеви ќе биде готов. Запомнете дека можете да играте со бои и дизајни.

гумен приврзок за птици гума

Ако го направите овој занает, ќе сакам да го видам. Може да ми го испратите преку која било од моите социјални мрежи.

Се гледаме на следното упатство.

Чао!!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.