Два начина да направите лакови со фимо или полимерна глина

Фимо врски

Во ова упатство ќе ве научам на два начина врски со Фимо или со кој било вид на полимерна глина. Тие се многу едноставни, но изгледаат одлично како надополнување на другите дела.

Да започнеме со најлесен начин: Едноставна јамка 1

 1. Направете две еднакви топки.
 2. Создадете пад со секоја од нив. За да го направите ова, превртете ги топчињата од едната страна со прст, на овој начин ќе истегнете само еден дел.
 3. Мешајте ги многу нежно со врвовите на прстите.
 4. Со нож, обележете две линии на секоја капка, симулирајќи ги наборите на јамката.

Центар за јамка

 1. За центарот на лакот, направете топка.

Нане зелен лак

 1. Залепете ги капките од врвот на страните на топката.

И на овој начин ќе ја завршите едноставната јамка. Сега ќе видиме на друг начин, што сè уште не е тешко, но има уште неколку чекори и помалку едноставни начини.

Чекор по чекор јамка

 1. Направете две еднакви топки.
 2. Создадете две капки како во претходната јамка.
 3. Создадете двоен пад. За да го направите ова, исто така, превртете ја капката од другата страна, на кружниот дел.
 4. Пресечете ги двојните капки. Youе ви остават форма слична на лимонот.

Чекор по чекор јамка 2

 1. Преклопете ги двојните капки на таков начин што нивните совети ќе се сретнат, но не ги сквошете, треба да има јаз во центарот.
 2. Спојте ги двете форми на краевите.

Јамка Пазо по чекор 3

 1. За да го направите центарот, направете топка.
 2. Истегнете го со создавање линија.
 3. Пресечете ја оваа линија.
 4. Завиткајте го околу центарот на лакот.

Розов лачен лак

Можете исто така да ги направите линиите од секоја страна што ги симулираат наборите на лакот.

И ова е резултат на двете врски.
Глина врски

Јас лично подобро го сакам обликот на розовата боја, но со деца може да го примениш едноставниот чекор по чекор, сè додека тие не станат пофлуентни со глина.

Овие лакови се исто така многу весели со додавање детали како што се точки или линии. Украсете со нив рамки за фотографии, кутии, тетратки, кукли, па дури можете да направите и нараквици и ѓердани.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.