Два трика за силиконски стапала

Во овој занает ви носиме двајца трикови изведени со топол силикон за удобност на нашите нозе.

Дали сакате да видите од што се состојат?

Материјали што ќе треба да ги направиме овие трикови со врел силикон

 • Пиштол за топол лепак
 • Хартија од зеленчук
 • Чорапи да бидат околу куќата
 • Чевли со фини потпетици за некој настан

Рацете на занает

Во првиот случај, ние ќе направиме некои не се лизгаат чорапи да одам дома удобно и безбедно:

 1. За ова ќе одиме изберете чорапи што се пријатни за нас да бидам дома.
 2. Willе воведеме парче растителна хартија во внатрешноста на чорапот ако се многу тенки, ако не се, не е потребно.
 3. Y правиме неколку ленти со топол силикон на ѓонот на чорапотТие можат да бидат цик-зак, прави, во форма на мрежа или што и да посакуваме.

 1. Ние оставаме да се исуши и веќе ќе имаме неколку нелизгачки чорапи за да ја обиколиме куќата.

Вториот трик е за потпетици. Стана мода да се слават некои настани, како што се свадби во убав простор, кои покрај тоа што се поубави, се и посвежи. Проблемот е ако носиме чевли со тенки потпетици ... и тие завршуваат заглавени во тревата. За да се избегне ова, овој трик работи:

 1. Ние ја завиткаме петата на чевлите со масна хартија. Проверете дали е добро покриен за да не ја оштетите петицата. Ја ставивме петата на друго парче мрсна хартија.

 1. Goе одиме подоцна истурање врел силикон кој го покрива делот од петицата покриен со мрсна хартија и делот на кој ја поддржавме петицата.

 1. Е можеме да направиме основа што нема да тоне во тревата. Кога е суво, го отстрануваме од петицата и го пресекуваме. Theе мора да ја отстраниме основата само кога ќе бидеме во тревната област и ќе можеме да одиме без проблем.

 1. Оваа основа можеме да ја обоиме во бојата на нашиот чевел да го направам повеќе притаен.

И подготвени! Нашите нозе ќе бидат добро опремени.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.