Детски двоглед

Двоглед од картон и лента за перење

Малите во куќата сакаат да знаат што се случува во секое време дома, и внатре и надвор. Затоа, денес ви ги претставуваме овие картонски двогледи направени со мијална лента за следење на сите точки на куќата.

Овие типови играчки се многу едукативни за децата, бидејќи тие користат рециклирање како начин на производство. Ова ги тера да внимаваат на најмалите дека со сите материјали од целата куќа можат да направат играчки за нив, со што се промовира рециклирање.

Материјали

 • Две картонски ролни тоалетна хартија.
 • Неколку ленти за миење садови.
 • Кружен перфоратор.
 • Стринг.
 • Лепак

Proceso

Прво, ќе започнеме да украсете ги нашите ролни од хартија хигиенски со ленти за перење лента. Обидете се да започнете од истото место секој пат кога користите нова лента за миење со цел да ја оставите оваа трага на истото место.

После ќе ги залепиме двата ролни за делот што го објаснивме претходно. Оној на синдикатот исечен и крај на секоја лента за миење.

Потоа, ќе настапиме две дупки од двете страни од хартиените ролни со дупчење во кругот на дупката за да се помине низата.

Конечно, ќе го поминеме јаже внатре и ќе му измериме на вратот на детето. Tieе се врзуваме добро од двете страни и тоа е тоа!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.