Декорација дух да се направи со деца

Не мора да биде Ноќта на вештерките за да можете да го направите овој прекрасен занает со дух. Тоа е многу лесно и децата сакаат да го прават тоа, не само затоа што е едноставно, туку затоа што неговиот резултат е одличен и исто така затоа што потоа можат да си играат со занаетчиството и да уживаат во сопствената креација.

Занаетот е идеален за деца над шест години да бараат, бидејќи бара употреба на ножици и бел лепак. Затоа, не пропуштајте ги лесните чекори што треба да ги следите за да можете да го правите овој занает со деца.

Што ти треба за занаетчиството

 • 1 парче картон
 • 1 малку памук или бел материјал што личи на него
 • Бел лепак
 • Парче црн картон
 • 1 јаже во боја
 • 1 малку ревност

Како се прави занаетчиството

Прво ќе мора да го нацртате обликот на духот на картонот и да го исечете. Тогаш ќе треба да ја исечете истата форма во белиот материјал што го имате или во случај да го немате, Треба да лепите само бели памучни топчиња за да изгледа како да е дух.

Откако ќе го направите ова, ќе мора да ги исечете устата и очите од црниот картон. Можете да ја ставите устата да биде тажна или среќна, Тоа ќе зависи од вашите лични вкусови и од она што сакате да го постигнете со вашата кукла.

Кога ќе ја достигнете оваа точка, ќе треба само да го исечете парчето јаже и со малку жар да го залепите на грбот, како што гледате на сликата. На овој начин можете да го обесувате каде било во вашиот дом како украсен предмет.

Или децата исто така можат да го носат како ѓердан за да измислуваат игри за да се забавуваат дома. Aе поминат убаво оставајќи им ја на фантазијата да работи!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.