Детска честитка за роденден

Родендените Тие се одлични детски забави да прават покани или картички како овие. Ако имате пријател или член на семејство кој има роденден, останете и не пропуштајте детали од ова упатство.

Материјали за правење честитка за роденденот

 • Картон во боја
 • Тијарес
 • Лепак
 • Удари во круг и срце
 • Маркери за алкохол
 • Печати на посакуваниот дизајн
 • Метакрилат мастило и база
 • Украсени трудови
 • 3D двострана лента
 • Агол чемпер или слично
 • Ножици цик-цак
 • Бело пенкало

Постапка за изработка на честитка за роденден

 • За да започнете, ви требаат две картички.
 • Правоаголник е со димензии 13 х 32 см и малиот 6 x 16 см, но можете да ја направите во големината што најмногу ви се допаѓа.
 • Преклопете го големиот фонд на картички на половина.
 • Заокружете ги аглите со алатка за оваа намена.

 • Со ударот во круг ќе направам 3 перфорации на мал картон.
 • Goingе ги менувам за да не бидат центрирани.

 • Откако ќе ги дупнам круговите на малата картичка, ќе ја залепам на големата.
 • Исто така, ќе го заокружам аголот на белиот картон.
 • Со белешки од други трудови што ќе ги работам 3 срца со дупчење на дупката.
 • Goingе ги залепам во центарот на секој круг користејќи 3D двострана лента.

 • Откако ќе се постави двострана лента, ќе ја отстранам заштитната пластика и ќе ги залепам за да дадам волумен.
 • Сега го запечатив овој печат на оваа кукла, но вие можете да изберете што ја имате дома или ви се допаѓа најмногу.

 • Goingе ја обојам фигурата со маркери за алкохол.
 • Лице, нозе и раце со боја на кожа.
 • Тогаш ќе направам детали за косата користејќи различни нијанси на кафеава боја.

 • Продолжувам со фустанот користејќи сини и јорговански тонови.
 • Потоа чевлите, фуксија.
 • За да завршам, ќе го насликам букетот цвеќе што таа го носи во раката користејќи разни бои.

 • За да и дадам малку светлина на косата, користев бело пенкало.
 • Откако ќе се наслика, ќе го пресечам оставајќи мала разлика.
 • И со него Порака „среќен роденден“ и уште едно парче картон исечено со цик-цак ножици I'mе направам транспарент.
 • Itе го ставам сето тоа на картичката и воилата, готово е.
 • Имаме супер слатка и шарена честитка за роденден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.