Круни за родендени на деца

мали круни за родендени на децата

Денес ќе ви покажам како да направите нешто многу забавно и лесно.

Willе научиме да правиме мали круни за родендени на децата, девојките ќе го сакаат тоа!

Ова е занаетчиство, дека можат толку многу за забавувајте ги момчињата на роденден, како да разубавува попладне или викенд со пријателите.

Може да го поканите најмалото од куќата учествуваат во разработката на овие мали круни за родендени, и поминете забавно попладне со семејството.

Од девојчињата, ние жените сме воодушевени од шарм на приказни за принцези. Сонуваме да бидеме еден од нив и да ја живееме целата таа фантазија.

Пристигнувајќи на одредена возраст, сакаме да се облекуваме како принцези.

Затоа, тоа е добра опција за играјте заедно вашата девојкаи направи го сонот на принцезата да се оствари.

Со овие коронитас, направена од картон, супер лесна за правење, девојчињата можат да поминат попладне играње и забава.

Значи, да се подготви вкусна закуска и играат како семејство.

Материјали за правење мали круни за родендени на деца:

 • Картички со големина А4 по ваш вкус
 • Избор на панделки, цвеќиња и украси
 • Секач за умре во облик на срце
 • Тијарес
 • Удар со дупки од хартија
 • Калапи што ќе ги најдете подолу

крунски материјали за родендени на деца

Калапи за правење мали круни за родендени на децата:

Еве ги калапи за правење мали круни, само треба да го зачувате на вашиот компјутер и да печатите на А4 лист.

Мувла 1:

мувла 1 за правење круни за роденден кај децата

Мувла 2:

мувла 2 мали круни за родендени на децата

Чекори за правење мали круни за родендени на децата:

Чекор 1:

Тоа е толку лесно и едноставно направете мали круни, дека нема да ви требаат повеќе од еден чекор за да ги разгледате.

Користете го мувла што сте ја испечатиле порано и пренесете ги на картонот што сте го избрале.

Како што ќе видите, во калапите, едната круна има поголеми димензии од другата. Исечете го секој во картон од различни отпечатоци за да изгледа пошаренолико и позабавно.

Ние ќе го залепиме девојче круна внатре во големата.

Ние исекуваме мали срца на друг картон и лепиме на круната, украсуваме како што сакаме.

На секој крај од круната, направи малку дупка со перфораторот и таму поминете ја лентата, со која ќе користите врзете ја круната на главата на малите принцези.

чекор 1 Детски роденденски круни

Се надевам дека ви се допаѓа, ќе се сретнеме во следната.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.