Детски шпиклас

шпиц-стакло

Шпиглас е монокуларен оптички инструмент што се користи за да се видат оддалечени предмети одблизу. А за да го задржиме малиот среќен во куќата, измисливме една за да можат да играат и да ја користат својата фантазија додека оддалеку го гледаа екипажот на пиратскиот брод !!!

Во денешниот занает ќе видиме како да се направи детски шпиклас почнувајќи од картонска цевка и украсувајќи ја по наш вкус. Serveе послужи како инструмент за играње со најмалите и нека лета нашата фантазија.

Материјали:

шпиглас 1

 • Картон цевка од 30 сантиметри.
 • Картон. Може да биде во која било боја.
 • Ева гума. Веќе знаете дека постојат различни текстури, цртежи и бои.
 • Ножици
 • Лепак за лепак.
 • Умрете

Процес:

шпиглас 3

 1. Почнуваме од 'рѓа од картон. Во овој случај тоа е кујнска хартија, но можете да користите што сакате, со големина од околу триесет сантиметри. Ставаме двострана лента на краевите и во центарот на цевката.
 2. Ние го лепиме картонот, ние го избравме во црно.
 3. Ние ја удираме ева гумата, нашето е сјајно и сребрено, така што е во контраст со бојата на картонот.
 4. Употребените форми се starвездени и ние го користевме Големиот удар, но може да биде украсен со умира од различни форми.
 5. Ставаме лепак да се сечат форми.
 6. Y ги лепиме на нашиот шпиц-стакло.

Како што гледате тоа е многу едноставен занает Да го сториме тоа со децата и да поминеме малку време во забава, а исто така и забавна игра, бидејќи ќе се претвориме во пирати, астролози, шпиони или каде и да не носи фантазијата.

Се надевам дека ви се допадна овој занает и дека ќе го примените во пракса, како што можете да видите дека е многу забавен. Веќе знаете дека можете да го споделите, да дадете слично на иконите на врвот, да коментирате и да прашате што сакате, бидејќи ние сме среќни да одговориме на вашите прашања. Се гледаме на следната самодоверба.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.