Детско сликарство со пеперутки

детско сликарство пеперутка донулумузикал

Украсете детска соба понекогаш тоа е многу комплицирана задача, но само понекогаш. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова многу пролетно детско сликарство рециклирање пластична чинија што сите ја имаме дома.

Материјали за изработка на детско сликарство

 • Квадратни пластични плочи
 • Украсени трудови
 • Тијарес
 • Лепак
 • Правило
 • Цвеќиња од гума Ева
 • Картонски ролни тоалетна хартија
 • Тркалезни иглички
 • Чистач на цевки
 • Помпони
 • Ева гумени удари

Изработка на детска маса

Исечете хартија на мерењата на центарот на нашата плоча. Во мојот случај тоа е квадратно, но ако е кружно, ќе биде потребно да се исече круг чиј дијаметар се совпаѓа со тој на плочата.

Со лента од зелена хартија ја формира тревата. Користев едноставна зелена фолија од онаа што се продава во канцелариски материјал и чаршии.

После украсете ја сцената од полето со цвеќиња од ева гума. Користев и сонце.

пеперутка детско сликарство ја красат вашата соба

Тогаш ќе те оставам чекор по чекор да се изгради пеперугата што е неопходна за да се заврши сликањето на нашите деца. Ако се сеќавате, ви го научив во претходната идеја. Можете да го направите во бои што најмногу одговараат на просторијата каде што ќе ја поставите оваа слика, а исто така можете да направите неколку модели за да имаат партнер, а просторот да биде уште пополн.

Ако сакате да ги консултирате сите детали во случај да имате прашања што можете КЛИКНИ ТУКА.

пеперутки ролни картонска тоалетна хартија

пеперутки ролни картонска тоалетна хартија

пеперутки ролни картонска тоалетна хартија

Штом ја имаме пеперугата, едноставно мораме залепи го на небото да ја украсиме нашата слика и да и дадеме посебен шмек.

пеперутка детско сликарство ја красат вашата соба

Користев пеперутка, но можете да користите друг вид животно, како што е оваа птица. Кликнете на сликата за да ве однесеме до упатството.

гумен приврзок за птици гума

И досега занаетот денес. Се надевам дека ти се допадна. Ако го сторите тоа, можете да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Се гледаме на следната идеја.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.