Екран за ланчиња направени со картон

изложувач

Долго време имав на ум да направам а дисплеј за ланчиња и откако пробав различни материјали, решив да направам едноставен со врежана картичка. Овој картон симулира еден вид кожа, иако не е ценет многу добро преку фотографиите.

Да го сториме DIY del приказ на ѓердани потребно е да ги земеме предвид мерењата. 

Материјали

 1. Картон, картон или некој друг материјал што можеме да го моделираме, како што е некој вид пластика.
 2. Ножици 
 3. Молив.
 4. Регулирајте.

Proceso

процес (копија)

Мерки:

 • Ширина на долниот дел 32 сантиметри.
 • Ширина до почетокот на костадилото 26 сантиметри.
 • Врвна ширина 25 сантиметри.
 • Ширина на вратот 9 сантиметри.
 • Ширина на реброто 8 сантиметри.
 • Страница висина 17,5 сантиметри.
 • Висина на вратот 3 сантиметри.
 • Висина од страна до горниот дел од 2,5 сантиметри.
 • Долна висина на трепките 1,5 сантиметри

мерки

Takeе ги земеме потребните точки според мерењата што ги предлагам погоре и ќе ги обележиме за да ги формираат линиите на цртежот. Имајте на ум дека делот од вратот треба да се направи малку со око, давајќи му заоблена форма. Потоа ќе го исечеме и обликуваме. Конечно ќе ставиме кабел што го држи задниот дел на приказ на ѓердани.

До следното DIY. И ако ви се допаѓа ѓердан на фотографијата запомнете дека ќе го најдете DIY во овој друг пост.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.