Ден на таткото картичка на рацете со срце

Денот на таткото се ближи и затоа не сакаме да ја пропуштиме приликата за едноставен занает што децата можат да го направат, а родителите ќе го сакаат. Тоа е брз занает што децата ќе сакаат да го прават на својот сакан татко.

Ако детето е под 6 години, ќе му треба помош затоа што мора да се користат ножици и лепак, но ако е постаро, тоа може да го направи сам без никаков проблем следејќи ги овие лесни упатства.

Што ти треба за занаетчиството

  • 1 ножици
  • 1 лепак
  • 1 боја фолија ДИНА-4
  • 1 парче розова или црвена фолија

Како да ги направите рацете со срцева картичка за Денот на таткото

Првото нешто што ќе треба да направите е да ја свиткате хартијата во големина ДИНА-4 и да направите трага на раката на детето, делот од страната ќе треба да биде на страната на хартијата, така што кога ќе се исече, две раце ќе останат заедно. Само едната рака е ставена и исечена, но две ќе излезат како да имате нешто.

Дека нешто што тој го поседува е срце што ја симболизира loveубовта што се чувствува кон таткото на тој посебен ден и во текот на остатокот од годината. За да го направите ова, ќе треба да нацртате само срце кое се прилагодува на големината на рацете, идеално е розово или црвено, но бојата може да се избере по вкус. Вие избирате!

Откако ќе го имате, ќе мора да се исече и залепи точно во средината на рацете, како што можете да видите на сликите. Откако ќе биде прикачено, ќе биде потребно да му напишете убава порака на таткото за да му го честитам овој посебен ден. Родителите сигурно ќе сакаат да можат да ја добиваат оваа картичка од рацете на нивните деца! 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.