Домашни марки за пет минути

ПЕЧАТИ 3

Добро утро занаетчии, Денес ви донесов многу лесен занает: ајде да видиме како да направите неколку домашни марки за пет минути !!!

Тие се формирани со два главни материјали, кои сигурно ги имате дома. Па, одиме чекор по чекор:

Материјали:

ПЕЧАТИ

Како што можете да видите на сликата, потребните материјали се овие:

 1. Гомаева или пенлива.
 2. Приклучоци.
 3. Умира или удира машини за форми.
 4. Лепак

Процес:

Во само два чекори ќе ги добиеме нашите поштенски марки:

ПЕЧАТИ 1

 • Со удар или умре ја вадиме посакуваната форма. Ако ги немаме, ништо не се случува, затоа што можеме да користиме молив и цртежот што го сакаме да го направиме на гума или пенест и потоа ќе го исечеме со ножиците. Не мора да биде многу комплициран цртеж, со геометриска форма би било одлично за нас како срца, пеперутки, starsвезди или, во мојот случај, цвеќиња.
 • Конечно, го земаме затка, може да биде направен од пластика, од кое било шише или плута ... (треба да ја земете предвид големината на затка, да ја направите формата и да ја исечете или да ја исечете, бидејќи мора да биде малку помал од затка што го ставате). Со лепак ќе ја залепиме формата на плута и ќе имаме подготвен печат за украсување на нашите занаети.

ПЕЧАТИ 2

Ние веќе го имаме нашиот домашен печат направен во џеб. Needе ни требаат само мастило и печат за она што можеме да го смислиме: Јас ги искористив овие марки за украсување мали картички за да ги ставам во пакувањата и да ги персонализирам со името на примателот ... тие исто така може да се стават на хартија и со тоа да се направат наше сопствено пакување подароци, можеме да направиме честитки или да ги персонализираме тетратките, само треба да ја оставиме фантазијата да лета и пред сè да се забавуваме со нив.

Се надевам дека ви се допадна и дека работите многу занаети со свои маркички, веќе ви реков дека е да се започне и да не се запре !!!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Лалола dijo

  Одлична идеја, многу добро објаснета, сега да направите домашни марки. Фала што Сподели.