Домашни креда

Домашни креда

на креда Тие се многу добар елемент за децата да поминат неколку часа во сликање и сликање на целата територија тротоари на улиците. Од многу рана возраст, овој елемент отсекогаш бил омилен кај сите да се наслика.

Затоа, денес ви го даваме рецепт да ги направите со свои раце со посебен дизајн на сладолед, многу во согласност со времето во кое се наоѓаме.

Материјали

 • Улоги.
 • Вода
 • Боење храна.
 • Силиконски калап во форма на сладолед.
 • Пластични чаши.
 • Лажица
 • Стапчиња за сладолед.

Proceso

 1. Измешајте го малтер и вода во пластична чаша додека не формира паста.
 2. Додадете ја бојата нутриционистички.
 3. Ставете ги тестенините во калапи.
 4. Додадете го стапот внатре во калапот.
 5. Нека се исуши околу 45 мин.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.