Авион со дрвени стапови

авион со дрвени стапови донлумузични

Авионите тие отсекогаш биле една од моите омилени играчки. Од мали се обидовме да ги создадеме овие уреди, не само со хартија, со каков било материјал.

Во овој пост ќе ве научам на неколку чекори како да го направите ова авион со дрвени стапови што ги користиме за столбови или за многу наши занаети.

Материјали за правење на авионот

 • Дрвени стапчиња во боја во две големини
 • Штипки за облека
 • Обоена ева гума
 • Лепак
 • Ева гумена дупка го удира начинот на кој ви се допаѓа

Постапка за изработка на авионот

Ставете стап под стегач и залепете го во средина. Направете го истото на врвот, обидувајќи се да ги задржат двете стапчиња на иста висина.

Потоа ставете друг во тоа што ќе биде опашката на нашиот авион, исто така, обидете се да го направите многу добро поставен во центарот на стегачот.

авион со дрвени стапови донлумузични

Со помош на перфораторите на формите што најмногу ви се допаѓаат, украсете го авионот. Toе користам starsвезди и спирали за крилјата затоа што мислам дека се многу оригинални, но можете да ја користите оваа што ја имате дома.

Goingе ставам две спирали на страните на крилјата и aвезда на грбот.

авион со дрвени стапови донлумузични

Авионот е веќе готов, Но, ако сакате, сепак можете да го декорирате повеќе со маркери и да ставите, на пример, вашето име или starsвезди или некој знак што ве идентификува. Можете да го однесете на училиште за да им го покажете на вашите пријатели и тие сигурно ќе го сакаат тоа.

Ако сакаш оригами, Јас го предлагам овој модел на авион кој лета многу, можам да ве уверам.

Досега занает денес, се надевам дека ви се допадна и ако го направите, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи, бидејќи ќе сакам да ги гледам.

Се гледаме на следната идеја.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.