Костери со дрвени д dowли

Костери со дрвени д dowли

Со доаѓањето на есента и зимата, вообичаено е да се шетаат во шумата во потрага по стапови и дрвени трупци за да можеме да се загреваме на топлината на огништето. Но, ова е исто така добра идеја да пронајдете мали трупци за да направите одличен занает.

Овие подморници природно дајте и ја вашата маса а уникатна, оригинална и елегантна декорација. Покрај тоа, тој му дава на овој рустикален допир и грижа со природата многу во согласност со луѓето кои го сакаат светот околу нив и се вклучени во нив со своите додатоци.

Материјали

 • Багажникот со среден дијаметар.
 • Дрвена пила или пила.
 • Сандер
 • Слики.
 • Лак.
 • Четка

Proceso

 1. Исечете го багажникот на „парчиња“ дебел најмалку 2 см.
 2. Отстранете ја кората надворешен багажникот.
 3. Песок целото парче што ќе биде нашиот костер.
 4. Насликајте едно од двете лица на кругот.
 5. Оставете пресуши.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.