Како да направите држач за мобилен телефон во форма на колаче каваи - ЧЕКОР ОД ЧЕКОР

Во ова туториал Јас ве учам да создадете А. држач за мобилен телефон обликуван како колаче каваи. Совршено е да го одморите вашиот мобилен телефон додека украсувате кој било простор со колаче каваи гигант

Материјали

Да го сториме држач за мобилен телефон обликуван како колаче каваи ќе ви треба следново материјали:

 • Картон
 • CD
 • Секач
 • Акрилна боја
 • Контејнер со вода
 • Бел лепак
 • Тоалетна хартија
 • Молив
 • Четка
 • Паста за моделирање кафеава боја

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство Детално ве учам како да креирате држач за мобилен телефон обликуван како колаче каваи. Willе видите дека е многу лесно и со овие објаснувања нема да имате проблем да го направите тоа.

Ајде да го прегледаме чекори што мора да ги следите за да создадете држач за мобилен телефон во форма на колаче каваи за да не заборавиш ништо и можеш направи си.

 1. Обележете го и исечете го ЦД-то 3 пати на картонот.
 2. Исечете ги круговите со помошниот нож.
 3. Обележете ја формата на мобилниот во еден од круговите каде што ќе биде вметнат и пресечете го тоа парче.
 4. Залепете ги трите картонски делови заедно, оставајќи го оној со отвор за мобилниот во центарот.
 5. Исечете ја основата така што таа е рамна и мобилниот држач може да стои исправено.
 6. Обележете го залакувањето на колачето на делот каде што ќе оди мобилниот и пресечете го со помошниот нож.
 7. Направете мешавина од вода и бел лепак во еднакви делови и поставете го картонот со него и тоалетна хартија.
 8. Оставете го целосно да се исуши.
 9. Насликајте го колачето со акрилна боја.
 10. Залепете ги чоколадните чипови со кафеавата паста за моделирање.

И ова ќе биде резултат.

Тоа е совршен занает за ставање декорација на полица или работна маса, но замислете колку добро изгледа во кујната, бидејќи е колаче каваи што го создадовме. На овој начин можете да го оставите вашиот мобилен на одредено место додека готвите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.