Полжав за држач за молив ЕВА

Држач за моливи од гума ева

ова држач за молив од полжав Одличен додаток е за најмалите во куќата да ги украсуваат сите свои алатки за пишување.

Не само што работи за деца, има и мноштво модели што може да се прилагоди на вкусовите на секоја личност и да стане а подарок одлично и рачно изработено и што е најважно, со многу убов. 

Во оваа прилика се одлучив да направам животински модел, полжав, бидејќи ќе ми овозможи да ја навивам ева гумата и да можам да го создадам неговото тело со спирали и други фигури. Со оваа работа можете повторно да ја користите или искористите некои отпадоци или парче ева гума од други проекти и со тоа станува поекономична работа.

Материјали за правење полжав

 • Обоена ева гума
 • Правило
 • Тијарес
 • Пиштол за лепак или топол лепак
 • Иглички со тркалезна глава
 • Досадна машина за листови
 • Молив

материјали за изработка на држач за молив од полжав

 Изработка на држач за молив

Отсечени 4 ленти изработени од ева гума со следниве мерки:

 • Браун: 40 x 3 см
 • Светло зелена: 23 x 2 см
 • Темно зелена 10 x 2 см

процес на држач за молив од полжав

Завртете се малата лента околу моливот и залепете го крајот.

процесор држач за молив од полжав

Форма овие парчиња со другите ленти од ева гума.

процес на држач за молив од полжав

Воведе кружното парче на зелената лента и залепи го како на фотографијата.

изработка на полжав за држач за моливи

Залепете го кафеното парче над претходната за да се формира „малата куќа“ на полжавот што го носи на грб. процесор држач за молив од полжав

Вметнете два пина со тркалезна глава да ги формира очите на полжавот.

ева гума процес на полжав

Лепак на парчето што ќе се вметне во молив а комбинација на лисја и цвет изработени од ева гума. За да научите како да го направите цветот, КЛИКНИ ТУКА. цвет од процес на ева гума од полжав

И на крај, залепете ја целата оваа структура во тело на полжав од дното.

држач за полжав-гума-ева-молив

И ние завршивме. Ова е резултат на нашиот држач за молив полжав. Запомнете дека можете да го направите моделот што ви се допаѓа најмногу и можете да го дадете на вашите пријатели од училиште или да направите модел за постара личност малку посериозен и елегантен. Не заборавајте што секогаш ви велам: Имагинација до моќ!

Се гледаме на следното упатство.

Чао!!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.