Оригинален држач за прибор за јадење за украсување на вашата трпеза за Божиќ

прибор за јадење-божиќен-донулумузик-занаетчиски-сам

Божиќна вечера Тоа е еден од најважните датуми во годината, било да е тоа Бадник, 25 декември или новогодишна ноќ. Во овој пост ќе ве научам како да направите овој држач за прибор за јадење толку оригинално за да ја украсите вашата трпеза на овие датуми.

Материјали за правење држач за Божиќниот прибор за јадење

 • Чувствував
 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Јаже или кабел
 • Постојани маркери
 • Украсени трудови
 • Удар на снегулка
 • Украсени салфетки
 • Владетел и молив

Постапка за правење држач за Божиќниот прибор за јадење

 • За почеток исечени на филц бојата што ви се допаѓа најмногу, лента од 40 х 12 см. Ја избрав оваа божиќна зелена боја.
 • Потоа ставете ознака до на 12 см и залепете го едниот крај. Направете го истото од двете страни, така што нашиот држач за прибор за јадење ќе биде затворен.

држач за прибор за јадење-Божиќ-1

 • Изберете ја салфетката од дизајнот што најмногу ви се допаѓа, го избрав овој со божиќни мотиви.
 • Измерете 12 см и преклопете или исечете салфетката на таа ознака.
 • Сега вметнете го во филц внимателно за да не се збрчка.

држач за прибор за јадење-Божиќ-2

 • Toе користам црвена сјајна пена за украсување на држачот за прибор за јадење со снегулки со различна големина, но можете да изберете starsвезди или која било друга декорација.
 • Glueе ги лепам на дното на држачот за прибор за јадење.

држач за прибор за јадење-Божиќ-3

 • За да ја направите оваа работа уште поперсонализирана, Одам да изградам ознака за име на оној што ќе седне на масата. За да го направам ова, ќе изберам две парчиња украсена хартија што ми останаа од други дела и ќе исечам два дела. Основата ќе биде точки и на белата, ќе го ставам името со црн маркер.
 • После Makeе направам две дупки во страните на ознаката и ќе ставам низа или кабел за да го врзете за држачот за прибор за јадење.

држач за прибор за јадење-Божиќ-4

 • Штом се стори ова, Placeе поставам два листа во зелена ева гума што сум исекол со розовите ножици и ќе завршам поставување божиќна топка мала во црвена боја.

држач за прибор за јадење-Божиќ-5

 • И го завршивме нашиот Божиќен држач за прибор за јадење. Сега треба само да го воведеме приборот за јадење, така што масата е супер елегантна на овие датуми.

држач за прибор за јадење-Божиќ-6

И досега занаетот денес, се надевам дека ќе ви помогне и ќе го направите тоа. Се гледаме на следната идеја. Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.