Држач за салфетки за Дедо Мраз

Држач за салфетки за Дедо Мраз

Божиќната трпеза мора да биде целосно украсен за вечери и ручеци на овие божиќни датуми. Сè што го сочинува, мора да има Божиќна причина да изгледа впечатливо и привлечно, како и според Божиќ.

Затоа, денес презентираме а многу ефтин Божиќен мотив но нешто домот во која децата можат да соработуваат. Навистина забавен држач за салфетки направен со рециклирани материјали за да заштедите некои работи на оваа маса.

Материјали

 • Ролна тоалетна хартија.
 • Црвено, црно и жолто фиетро.
 • Лепак
 • Игла и конец.
 • Салфетки.

Proceso

 1. Ние ќе го редиме ролатот хартија со црвен филц.
 2. Cutе исечеме а широка лента од филц во црно и ќе го шиеме од задниот дел.
 3. Cutе исечеме а се чувствува квадрат во жолта боја и ќе го залепиме на црната лента.
 4. Оставете пресуши.
 5. Внеси салфетки.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.